Tulus investeering – ergonoomiline tööstuskeskkond
Tööstusettevõtted, kes investeerivad ergonoomilisse töökeskkonda, saavad eelkõige kasu tervemate töötajate näol, sest tööst tingitud koormusvigastuste oht väheneb. Läbimõeldud tööruumid muudavad tööprotsessid tõhusamaks ning tõstavad ettevõtte tulusust. Ergonoomiliselt sisustatud ladu muudab ka tootmise ja transpordiga seotud tööd sujuvamaks.
Ergonoomika – pikaajaline investeering
Töötajate vajadustele kohandatud töökeskkond tõstab heaolu. Hästi läbimõeldud lahendused aitavad kaasa töö loomulikule kulgemisele ja tõstavad seeläbi efektiivsust. Ergonoomilisse tööstuskeskkonda investeerimine aitab tõstab ettevõtte kasumlikkust, sest tõhusamad tootmisprotsessid vähendavad tööga seotud vigastuste riski. Ennetades tööst tulenevaid terviseprobleeme, hoiad oma töötajate tervist ning vähendad haiguspäevadest tingitud töölt eemaloleku aega. Ergonoomiline töökeskkond on kasulik nii töötajale kui ka tööandjale.
Mitte vajadustele vastav töökeskkond võib põhjustada valulikke luu- ja lihaskonna vaevusi. Ebamugavad tööolud mõjutavad ka tööandjat, sest tööga seotud terviseprobleemid sunnivad töötajaid kasutama rohkem haiguspäevi. Vajalike töötajate puudumisel langeb ettevõtte tootlikkus ja suurenevad asendajatega seotud palgakulud. Tööstuskeskkonna sisustamisel pea meeles, et ergonoomilised töövahendid parandavad töötajate heaolu ja muudavad tööpäevad mugavamaks.
Väärtuslike teadmiste kasutamine
Iga ettevõtte omanik teab, et kogenud töötajad on oluline resurss, mida tuleb hoida. Kogenud töötajad teevad vähem vigu ning tagavad efektiivsema töövoo, mis omakorda loob tulusama ettevõtte. Hästi kujundatud töökeskkond aitab tagada, et töötajad eelistavad jääda ettevõttesse ega liigu konkurentide juurde.
Töötajad, kellele on tagatud parimad töötingimused, saavutavad paremad töötulemused. Teadmine, et töö on hästi tehtud, suurendab ka töötajate isiklikku rahuolu, sest tulemuslik töö tekitab enamus inimestes hea enesetunde. Läbimõeldud lahendused muudavad tööpäevad lihtsamaks ja mugavamaks.
Tervist säästvate lahenduste kaasamine suurendab ka ettevõtte väärtust tööandjana. Tööandja, kes hoolib oma töötajate tervisest, mõjub positiivselt nii olemasolevatele kui ka potentsiaalsetele töötajatele.
Luu- ja lihaskonna vaevused - kõige levinumad tööga seotud terviseprobleemid
Kõige levinum tööga seotud terviseprobleem EL-is on luu- ja lihaskonna haigused. Euroopa Töötervishoiu ja Tööohutuse Agentuuri kohaselt on luu- ja lihaskonna haigused kahjustused, mis mõjutavad lihaseid, liigeseid, kõõluseid, sidemeid, närve, kõhreid, luid ja vereringesüsteemi. Raporti „Tööga seotud luu- ja lihaskonna haigused: sagedus, kulud ja demograafia EL-is” kohaselt kannatavad enam kui pooled EL-is töötavad inimesed luu- ja lihaskonna vaveuste all. Luu- ja lihaskonna vaevuste tõsidust ei tohiks alahinnata.
Võta meiega ühendust, et saada nõu, kuidas muuta oma töökeskkond ergonoomilisemaks.
Vii läbi töökeskkonna riskianalüüs
Esimene samm probleemide vältimiseks on tööprotsesside uurimine ja riskide hindamine. Kontrolli tööga kaasnevaid riskitegureid nagu näiteks pikaajaline seismine või istumine, monotoonsed liigutused ja raskuste tõstmine. Pööra tähelepanu ka piisava valguse olemasolule ning müra tasemele. Kaasa riskitegurite hindamisel ka töötajad, sest just nemad on töökorraldusega kõige paremini kursis. Leia vastused küsimustele, millised tööülesanded võivad põhjustada kõige suuremaid terviseriske ja kas ergonoomiliste töövõtete kohta on saadaval piisavalt infot.
Parimate tulemuste saavutamiseks küsi abi töötervishoiu või ergonoomika spetsialistidelt. Kui töökeskkonnast tulenevad riskid on tuvastatud, on aeg alustada ergonoomiliste lahenduste kohandamist. Erinevad tööülesanded vajavad erinevaid lahendusi.