Raskuste õige tõstmine aitab säästa keha

Raskuste õige tõstmine aitab säästa keha

Õiged tõstmisvõtted on ülimalt olulised, kui sa teed igapäevaselt tööd raskete esemetega, mida on vaja ühest kohast teise tassida. Tihti kiputakse unustama, et tööandjal on samuti kohustus jälgida, et kollektiiv rakendaks kõiki ohutusnõudeid. Tingimuste loomine, mille keskmes on ergonoomilised töömeetodid, on investeering kollektiivi heaollu ja tervisesse.
Mees laadimas kärule pakke

Mis juhtub, kui tõsta raskusi valesti?

Tõstmisel peaks selg olema neutraalne ja kasutada tuleks jalgade jõudu ning tugevat torsot. Nii on kehatüvi ning seeläbi ka selgroo diskid paremini kaitstud. Valesti tõstmine võib põhjustada ägedaid kaebusi, nagu seljavalu, aga ka probleeme liigeste, lihaste ja lülisambaga, mis ei pruugi endast kohe märku anda. Hoia selja ja liigeste tervist, töötades vaheldusrikkas ja rahulikus tempos, kasutades abivahendeid ning regulaarselt treenides.

Anna Millbourn Olander, ergonoom ja tunnustatud füsioterapeut, toob välja olulised tegurid, millele tähelepanu pöörata raskuste regulaarsel käsitsi teisaldamisel.

"Vaieldamatult parim lahendus on raskuste tõstmist vältida ning alternatiivselt esemeid lükata, tõmmata või veeretada, kasutades selleks näiteks käru või teisi abivahendeid. Kui tõstmine on vältimatu, siis tuleks tähelepanu pöörata õigetele töövõtetele, teha pause ning sooritada vaheldumisi erinevaid ülesandeid. Arvan, et õige tõstetehnika on oluline kõigile sõltumata sellest, kas teisaldad kontoris kaustu või töökojas raskeid seadmeid."


Millised kärud sobivad erinevateks töödeks

Minu tavapärane soovitus on, et kui õiget tõstetehnikat ei ole võimalik säilitada, siis on raskus liiga suur
Käsivirnastaja kasutamine töökojas pakkide tõstmiseks

Loo võimalused ergonoomiliseks tõstmiseks

Mõeldes ergonoomikale juba töökeskkonda sisustades, on võimalik ära hoida suurem osa vigastusi. Anna Millbourn Olander rõhutab, et pelgalt tõhusatest tõsteabidest, nagu kahveltõstukid ja tõstelauad, ei piisa. On väga oluline, et kõigil töötajatel on piisavad teadmised seadmete õigeks kasutamiseks, tõsteabid on hõlpsasti kättesaadavad ning nende ohutuks rakendamiseks jääma piisavalt aega.

Tee ruumi tõstmiseks
Kui tõstmist ei ole võimalik vältida, on oluline veenduda, et ohutuks raskuste teisaldamiseks on piisavalt ruumi ning aluspind on tasane. Samuti tuleb paigutada raskemad esemed sellisele kõrgusele, kus need on hõlpsasti kättesaadavad.

Leevenda pingeid seljas vastassuunaliste liigutustega
Kui Sinu töö juurde kuulub sage raskuste tõstmine, siis on vastassuunalised liigutused hea viis koormusvigastuste vältimiseks. Need on leevendavad harjutused, mis aitavad hoida selja tervena.

Kui täidad ülesandeid, mille tõttu pead pidevalt ettepoole kummarduma, siis kehtib sama reegel. Tekita endale hea harjumus, et vähemalt korra tunnis paned käed selja taha ja painutad end tahapoole. Seda võiks meeles pidada ka kõik need, kes töötavad terve päeva ettepoole nõjatudes kirjutuslaua taga.

Värsked artiklid Sinu postkastis!

Kord nädalas saadame välja uudiskirja, mis sisaldab põnevaid artikleid ja nõuandeid, inspiratsiooni töökeskkondade sisustamiseks ning sooduspakkumisi.
Palun oota...
*Tellides uudiskirja kinnitan, et olen lugenud ja nõustun AJ Tooted AS privaatsuspoliitikaga.