Kolm põhjust, miks eelistada püstijala koosolekuid
1. Seisukoosolekud on lühemad ja asjalikumad
Kui väärtustad oma tööaega, siis on püstijala koosolekud Sulle õige valik. Uuringute kohaselt kestavavad klassikalised nõupidamised, kus kõik osapooled istuvad, keskmiselt 34% kauem kui püstijala koosolekud (Dahl, 2014¹). Kujuta ette, kui palju aega vabastab see teistesse tööülesannetesse panustamiseks. Seisev asend soosib kiiret tegutsemist, kuna pikalt seismine ei ole niivõrd mugav ja sellest tulenevalt pole osapooltel huvi lihtsalt lobiseda. Seisukoosolekud on kõige efektiivsemad, kui need kestavad 20-25 minutit. Kui aeg-ajalt on siiski vaja läbi viia ka pikemaid nõupidamisi, on meie soovituseks reguleeritava kõrgusega laud, mis pakub kiiret võimalust asendi muutmiseks istuvast seisvaks ja vastupidi.
2. Seisukoosolekud soosivad koostööd ja loomingulisust
Rühmatöö sujub paremini, kui osalejad seisavad püsti. Uuringud näitavad, et inimesed, kes koos töötades püsti seisavad, on rohkem tegevusse pühendunud kui need, kes istuvad (Lehman, 2014²). Seistes oleme erksamad, aju töötab kiiremini ja efektiivsemalt. Nii on lihtsam jõuda ühiste arutelude käigus huvitavate ja unikaalsete ideedeni.
3. Liikumine vähendab lihaspingeid ja treenib keha
Pikka aega ühes asendis istumine tekitab kehas ebameeldivaid pingeid ja valu. Reguleeritava kõrgusega laud lubab Sul hõlpsalt oma tööasendit muuta, mis aitab vähendada kehale langevat koormust. Liikumine omakorda leevendab pingeid ja valusid seljas, kaelas ja õlgades, millest tulenevalt paraneb ka enesetunne ning tõuseb töövõimekus.
Kõik, mida vajad edukateks püstijala koosolekuteks
Üle ega ümber ei saa muidugi juba mainitud reguleeritava kõrgusega konverentsilauast, mis muudab püstijala koosolekute pidamise märksa lihtsamaks. Teise alternatiivina sobivad ka klassikalisest kõrgemad lauad, mille taga on võimalik ühtviisi mugavalt istuda ja püsti seista. Sellist võimalust pakuvad näiteks meie Various seeria lauad, mis on hõlpsasti kombineeritavad Attend või Gander toolidega.
Soovitame lisada koosolekulaua lähedusse ka praktilise tahvli märkmete jaoks, et kõik osalejad saaksid teemadel mugavalt järge pidada. Parema ergonoomika saavutamiseks on hea mõte kasutada reguleeritavate laudade juures seisumatte, mis aitavad vähendada kehale langevat koormust.
Reguleeritava koosolekulaua kaaslaseks sobivad suurepäraselt ka erinevad aktiivsed istumislahendused. Eriti hea mõte on jagada tasakaalutoole, sadultoole ja isterattaid nõupidamisruumi ja kontori vahel, et igaüks saaks päeva jooksul valida endale meelepäraseid istumislahendusi ning muuta oma tööasendit ilma, et tekiks vajadus korraga soetada ülemäära palju aktiivseid toole.
Kui tunned, et soovid lisaks seisukoosolekule veel midagi uut proovida, siis võid järgmiseks korraks planeerida hoopis räägi ja kõnni stiilis nõupidamise. See sobib hästi pingevabaks ja sisulisemaks aruteluks väiksemas rühmas. Hea mõte just suveajal, kui ilmad on ilusad ja kõik naudivad kontorist välja pääsemist.
Reguleeritava kõrgusega koosolekulauad
Allikad:
¹ Dahl, M. "Work Smarter: Meetings Are 34 Percent Shorter If You’re Standing Up" The Cut.
Veebiversioon leitav: https://www.thecut.com/2014/05/work-smarter-for-shorter-meetings-stand-up.html
² Lehman, S. "Standing meetings may improve group productivity" Reuters.
Veebiversioon leitav: http://www.reuters.com/article/us-psychology-group-meetings-productivit-idUSKBN0EV29V20140620