Rahvusvaheline naistepäev - miks on võrdne kohtlemine üks olulisemaid väärtusi AJ Grupis?
Kuid esmalt vastab teemakohastele küsimustele AJ Grupi globaalne personalijuht Helena Christensen
Kuidas on olukord soolise võrdõiguslikkusega AJ Grupis?
– See on teema, millele me tähelepanu suuname ja millega aktiivselt tööd teeme. Avatud, kaasav ning võrdne töökeskkond, kus kõigil on samad võimalused enesearenguks, on AJ-i inimeste jaoks iseenesestmõistetav. Seejuures tuleb mainida, et töö võrdõiguslikkuse suunas ei olene vaid soost või soorollidest - kaotada tuleb ühiskonnast ka kõik teised diskrimineerimise alused, nagu etniline kuuluvus, sooline või seksuaalne identiteet, uskumused, füüsiline vorm või vanus.
Soolise võrdõiguslikkuse omaksvõtmine tähendab püüdlust maailma poole, kus kõigile kehtivad samad õigused ja võimalused. Samuti selle suunas, et kõik saavad ennast vabalt väljendada, oma potentsiaali kasutada ja ühiskonda panustada.
Selle eesmärgi saavutamisel ei ole aega puhkuseks. Avatud ja positiivse töökeskkonna loomine ning juhtimine vajab sobivaid toetusmeetmeid. Meie AJ-is oleme loonud sisseelamisprogrammi, kus uued juhatajad läbivad esimese asjana kaasava juhtimise koolituse. Tänu sellele saame selgelt väljendada oma ootusi juhtidele ja selgitada organisatsioonikultuuri põhimõtteid. Lisaks oleme arendamas uut koolitusprogrammi, mille raames hakkavad juhatajad alates 2023. aastast läbima täiendkoolitusi soolise võrdõiguslikkuse teemadel. Esimene samm suurema eesmärgi suunas on teadvustada ebavõrdsust ja diskrimineerimist.
Mida võiks veel esile tõsta?
– Soovime, et meie töötajatel oleks võimalikult lihtne ühildada oma töö- ja pereelu. Sealhulgas julgustame meie inimesi näiteks lapsehoolduspuhkust jagama. Kui isad võtavad endale tavapärasest suurema rolli laste kasvatamisel, on naistel lihtsam võrdsetel tingimustel töökohtadele konkureerida. Pikas perspektiivis viib see loodetavasti selleni, et soolise ebavõrdsuse küsimus ei ole enam aktuaalne.
Kas rahvusvahelise naistepäeva tähistamine on oluline?
– Muidugi! See on meeldetuletuseks, kuidas meie eelkäijad võitlesid õiguste eest, mida tänasel päeval peame iseenesestmõistetavaks. Nagu näiteks hääletamisõigus ning võimalus tööl käia. Me ei tohiks seda unustada, sest tegelikult eksisteerib ühiskonnas veel palju ebavõrdsust.
Mida tähendab sooline võrdõiguslikkus meie töötajatele?