Tutvustame isteratast

Tutvustame isteratast

Jäta istuv tööviis minevikku meie aktiivsete toodetega.

Viimastel aastatel on laiaulatuslikud uuringud tõestanud üha enam, et istuv elustiil on üks suurim südame-veresoonkonna haiguste, 2. tüübi diabeedi ning teiste raskete tervisehädade riskiteguriks. Selline signaal on pannud paljusid meist oma tööharjumusi muutma ning kirjutuslaua taga rohkem püsti seisma. Samas on ka pikalt püsti seismisel oma negatiivne mõju. Lahenduseks on vahelduv tööasend ning liikumine!

Regulaarne liikumine kiirendab ainevahetust, parandab kehahoiakut, treenib tugilihaseid ning suurendab keskendumisvõimet. Parim viis, kuidas kompenseerida vähest füüsilist tegevust, on muuta oma asendit tööpäeva jooksul istuva, püsti seisva, kõndiva ning rattal väntava vahel.
 
Muidugi peab tegevus sobima kokku ka tööülesannetega. Näiteks on võimalik mööda kontorit ringi kõndides rääkida telefoniga või viia läbi aktiivseid koosolekuid, kus informatsiooni vahetatakse kolleegidega püsti olles. Miks mitte ilusa ilmaga koguneda üldse vabas õhus? Kuid väljaspool neid tegevusi võib liikumine piirduda vaid puhkehetkedega. Isteratas tagab aga piisava füüsilise koormuse ka ilma töölaua tagant lahkumata. Samuti on aktiivsel liikumisel positiivne mõju meie töövõimele ning sellele, kuidas end tunneme.

Madala intensiivsusega liikumine on võti parema enesetundeni 
Isteratas ei tähenda koormavat kardio treeningut, vaid aitab rahuliku tempo juures parandada vereringet ning hoida keha liikumises. Madala intensiivsusega füüsiline tegevus murrab istuva elustiili kahjuliku tsükli ilma, et väsiksid liigselt või higistaksid ülemäära. Samas ei ole ühtegi takistust, mis keelaks tõsta treeningu koormust vastavalt soovile.

Kui asendad istuva või püsti seisva tööasendi rattal väntamisega, kiireneb läbi selle ainevahetus ning suureneb kulutatavate kalorite hulk. Lisaks avaldab rattasõit positiivset mõju vererõhule ning veresuhkru tasemele. Isteratta ekraanile kuvatakse sinu kiirus, läbitud vahemaa ning kulutatud kalorite hulk, et säiliks motivatsioon ning tahe tõsta koormust päevast päeva. Nii läbid märkamatult kilomeetreid ilma, et tunneksid liigset väsimust või rammestust lihastest.

Madala intensiivsusega füüsiline koormus on ainus võimalus kompenseerida istuva eluviisi negatiivseid mõjusid. Ei ole vahet, kas sõidad rattaga tööle või töö ajal, jooksed treppe mööda üles ja alla või e-kirjade saatmise asemel kõnnid mõtete vahetamiseks oma kolleegide juure – mida rohkem liikumist oma tööpäeva mahutad, seda parem on sinu tervis ja enesetunne!