Muuda pakkimine tõhusamaks ergonoomilise pakkimisjaama abil
Hästi läbimõeldud ja lihtsasti kohandatavad pakkimisjaamad muudavad pakkimise tõhusamaks. Sujuvamad tööprotsessid loovad omakorda paremad tööpäevad. Sobiv töölaud, mugav töökohamatt ja nutikad hoiustamislahendused aitavad luua ergonoomilise töökeskkonna. Loe, kuidas muuta pakkimisprotsess mugavaks ja efektiivseks.
Ergonoomilise pakkimisjaama tähtsus
Mugavate töötingimuste tagamine on väga oluline just kätega töötavatele inimestele, sh pakkijatele. Õigesti kujundatud pakkimisjaam vähendab tööga kaasnevaid riske ning muudab tööülesanded sujuvamaks.
Toodete pakkimine sunnib tihti võtma ettepoole kallutatud tööasendi ning nõuab keha pööramist ebamugavatesse asenditesse. Aja jooksul võib see põhjustada turseid ja lihaspingeid, mis arenevad edasi kroonilisteks valudeks. Ergonoomiline mööbel aitab ennetada tööga seonduvaid riske.
Vali vajadustele vastav pakkelaud
Käsitsi pakkimine vajab hästi läbimõeldud ja sobivaid lahendusi. Reguleeritava kõrgusega töö- ja pakkelauad sobivad väga hästi töökohtadesse, mida kasutab mitu inimest. Iga töötaja saab lauda vastavalt oma vajadustele kohandada, võimaldades seeläbi olla ka erinevates tööasendites. Vaheldus istumise ja seismise vahel parandab keha vereringet ning hapnikuvarustust. Lisaks jaotub koormus lihaste vahel ühtlasemalt, ennetades seeläbi lihaspingete teket.
Tööruum peab olema piisavalt suur, et mahutada käsitletav kaup ja pakkimiseks vajalikud töövahendid. Hea pakkelaud peab taluma suuri kaubakogused, raskusi ja olema kulumisele vastupidav. Lisa pakkelaua pealispinnale ka integreeritud rullid, mis muudavad pakkide pööramise lihtsamaks. Nii muudad pakkimise tõhusamaks ja vähendad kehale avalduvaid lihaspingeid.
Milline on hea tööasend?
Töölaua õiget kõrgust ei ole võimalik seadistada kindlate mõõtude järgi. Õige kõrgus sõltub nii töötaja individuaalsest pikkusest kui ka tööülesannetest. Joonisel 1 on Tööinspektsiooni soovitused sobiva tööpinna kõrguse kohta seistes töötamisel. Käed ei tohiks olla liiga kõrgel ega liiga madalal.
Milline on ergonoomiline töötool?
Vähemalt kord tunnis on soovitatav vahetada istuv tööasend, seisva tööasendi vastu ja vastupidi. Ergonoomilisel toolil peavad olema head reguleerimisvõimalused, näiteks reguleeritav istme kõrgus ja kaldenurk. Tooli seljatugi peab olema lülisammast toetav ka istumisasendi muutumisel. Käetugede vajalikkus sõltub töö iseloomust, näiteks tootmisliinidel on oluline tagada külgsuunaline liikumisvabadus, ning eelistatav on valida käetugedeta töötool. Oluline on, et mõlemad, nii töölaud kui ka töötool, oleksid reguleeritavad, sest sama töökohta kasutab tihti mitu inimest.
Ratastaburetid ja sadultoolid pakuvad täiendavaid võimalusi tööasendi muutmiseks. Toolid hoiavad selja- ja kerelihased aktiivsetena ka mitte liikuva töö puhul. Seisutoolid sobivad töökeskkondadesse, kus on vajadus tihti püsti tõusta, sest tööasendit saab muuta mugavalt ja sujuvalt.
Vajalikud lisatarvikud
Vältides ebamugavaid tööasendeid, ennetad tööga kaasnevaid terviseriske. Nutikad lisatarvikud aitavad parandada efektiivsust ja loovad sujuvama tööahela. Lisatarvikuid saab kohandada vastavalt vajadustele, sõltuvalt sellest, milliseid tooteid toodetakse või käsitletakse.
Vali lisatarvikud, mis muudavad tööprotsessid tõhusamaks. Lisa töölauale erinevaid hoiustamislahendusi, näiteks riiulid, konksudega tööriistapaneelid või riputusliistud karpide ja hoidikute jaoks. Tööriistade üles riputamine muudab nende leidmise lihtsamaks ja hoiab need alati käepärast. Pakkematerjalid, karbid ja vahtfooliumid tuleb paigutatada nii, et neile pääseks mugavalt ligi. Töölaua kõrvale lisa liigutatav hoiustamismööbel, näiteks ratastel sahtlikapp või riiulikäru, mida saab vajadusel soovitud kohta ümber paigutada.
Muuda tööpäevad sujuvamaks! Hoia tihti kasutatavad tööriistad käeulatusest, sest just nii väldid ebamugavaid lihasvenitusi. Praktilised hoiustamislahendused muudavad pakkematerjalid ja tööriistad paremini ligipääsetavaks ning seeläbi ennetad ebavajalike lisaliigutuste tegemist.
Koormuse leevendamine
Pakkimisjaamas pakitakse erineva suurusega kaupu. Kauba tõstmiseks ja teisaldamiseks kasuta tõstekärusid, kahveltõstukeid või kaubaaluseid. Näiteks sobib käärkahveltõstuk nii tööpinnaks kui ka kauba ohutuks transportimiseks. Tõsteseadmed on saadaval nii manuaalse kui elektrilise variandina. Vali elektriline tõsteseade kui tööülesanded nõuavad palju tõstmist, sest just nii säästad rohkem aega ja vähendad kehale avalduvat koormust. Tutvu meie tõstmeseadmetega lähemalt.
Pakkimisjaamades on seisev töö tihti vältimatu. Seljale ja jalgadele avalduvat koormust aitavad levendada ergonoomilised töökohamatid. Vali töökohamatt, mis on sama pikk või pikem kui töölaud.
Tervist toetav töökeskkond
Ergonoomiline töökeskkond aitab parandada töötajate tervist ja heolu. Kasuta ergonoomilisi lahendusi ja muuda pakkimisjaama töövoog mugavaks, tõhusaks ja turvaliseks.
Loo tõhus pakkimisjaam
Vajad abi pakkimisjaama planeerimisega? AJ Toodete kogenud spetsialistid loovad toimiva ruumiplaneeringu ning pakuvad välja sobivad tooted. Aitame meeleldi pakkimisjaama või muu tootmisruumi sisustamisega. Loome koos parema töökeskkonna! Võta meiega ühendust!